Po uzoru na edukativnu igračku za djecu odlučili smo napraviti svoju verziju kako bi sami prošli kroz proces izrade jednog samostalnog uređaja te naučili programirati Arduino.
Ovo su neke najvažnije stvari koje smo naučili, a primjenjivat ćemo ih u drugim projektima i poslovima.
Potrebno je paziti da svi imaju zajendički grounda kako ne bi došlo do razlike napona između pojedinih odsnosno do tzv. floating grounda. U našem slučaju koristimo jendu 9V bateriju kojom napajamo samu Arduino pločicu (sadrži sklopku za uključivanje) te napajamo upravljački sklop odnosno H most koji smo izveli preko 4 npn tranzistora.
To nije struja koju će sklop dati, već najveća koju smijemo tražiti iz njega. Naime, ako pokušamo izvući veću struju, sklop će ju pokušati dati i pri tome će se oštetiti (pregorjeti). Dakle, konstruktor sklopa mora voditi računa da ni ne pokuša uzeti više struje nego je predviđeno. Noviji sklopovi i uređaji često imaju ugrađenu zaštitu protiv takvog preopterećenja, ali ne treba računati na to da ona postoji.
Lako je pronaci objašnjenja rada na internetu, te primjere jednostavnih programa za pokretanje. Npr. primjeri kodova http://arduino.cc/en/Tutorial/StepperUnipolar te objašnjenja načina rada http://www.solarbotics.net/library/pieces/parts_mech_steppers.html